הקודם
הבא

דירה, צפון אלנבי

סיום: ספטמבר 2018

בנוי: 20 מ"ר

צילום: www.wesnapp.io

בשלהי שנת 2016 פנתה אלינו חברה מתווכת שמכרה דירה בגודל 20 מ"ר באלנבי לדיפלומט בלגי והוא צריך מישהו שיעשה לו את עיצוב הפנים. האינסטינקט הראשוני היה לדחות את העבודה על הסף.. מה כבר יש לתכנן ב- 20 מ"ר? אבל הסכמנו להיפגש עם בעלי הדירה ולאחר מכן הגשנו לו הצעת מחיר. מצב הדירה היה בכי רע. אחרי כמה חודשים הגיע פתאום מייל שנבחרנו למשימה.

דבר אחד היה ברור, חייבים לנצל את החלל לגובה. לשמחתנו מדובר בבניין ישן עם תקרות גבוהות שמאפשר זאת. בנוסף, היה ברור שצריך לקרב את חדר האמבטיה לקיר החיצוני כדי שהצינורות יוכלו לעבור ברצפה ולא מעליה כפי שהיה עד עכשיו. מאחר ודי מהר היה ברור שהגלריה/מיטה תהיה בעצם התקרה של חדר האמבטיה חיפשנו דרך לעלות לגלריה, שהיא בעצם המיטה, בצורה נוחה ונעימה. כך למעשה נולדו המדרגות שמסתתרות מאחורי המטבחון כשהכל ביחד אמור להיות עשוי בלוחות עץ טבעי ולתפקד כבלוק אחד.

לרצפה בחרנו ברצפת אבן טרוורטין אפורה, טבעית ורגועה. הבחירה של ריצוף 30 חופשי מאוד אפשר להוזיל את עלויות האבן מצד אחד ולתת חופש בריצוף מצד שני, כיוון שצורת החלל היא ר' והקווים בו אינם ישרים.

כך כשרכזנו את המטבח אמבטיה וחדר שינה כבלוק אחד לאורך הקיר המשותף, התאפשר לנו להשאיר את חלק הארי של הדירה פנוי ומאוורר. הספה נפתחת למיטה נוספת ומאפשרת הלנה של אדם נוסף במקרה הצורך. החלון היחיד בחדר הוחלף לחלון גדול עם מסגרת שחורה שנותנת מסגרת יפה לעץ הדקל שמולו, לידו הוצב שולחן בר וכסאות גבוהים שכיף לשבת בהם ולצפות על העוברים ושבים.

דילוג לתוכן